Już się kręci 🙃

Plany i wdrożenia w sezonie 2024

1. Jezioro Koźle Rogi

Gdy tylko warunki pogodowe to umożliwią, ogłoszone będą działania w terenie, na które już wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Co w planie❓️

✅️Budowa krześliska na tarlisku.

Serdecznie dziękujemy właścicielom firmy Gardeo P&P Kurzaj Szkółka bylin i traw ozdobnych za obdarowanie nas choinkami, którym my damy nowe życie - staną się one przestrzenią do rozrodu ryb.

Na wniosek, który złożyliśmy rok temu podczas Zgromadzenia Walnego o utworzenie tarliska, Zarząd Okręg PZW Opole odpowiedział pozytywną uchwałą - wielkie dzięki za to 👏👏 - dzięki czemu możemy wdrożyć kolejny etap zrównoważonego gospodarowania zarybieniowego na zbiorniku. W minionym sezonie akwen ten zarybiliśmy pięknym i dorobnym leszczem, a teraz chcemy, aby mógł on się tam odrodzić.

Dlatego wnioskowaliśmy o dwie decyzje:

- ustanowienie tarliska - zakaz połowu w wyznaczonym miejscu obowiązuje od 01 marca do 15 czerwca każdego roku. Wybraliśmy część zbiornika, która naturalnie się najlepiej do tego nadawała (zdjęcie poniżej ⤵️);

- wprowadzenie ochrony gatunkowej leszcza na akwenie Rogi. Co też zostało przez ZO w Opolu wprowadzone i obowiązuje od 01.01 br.

Tylko dzięki takiej polityce i gospodarowaniu można racjonalnie i dla przyszłych pokoleń tworzyć zbiornik z przemyślaną i rozsądnie urządzaną akwakulturą.

2. Jezioro Miejsce Kłodnickie

Sekcja Karpiowa "Azoty" działa nieprzerwanie‼️

Już jej członkowie zorganizowali 240‼️ sztuk stępli o długości 2,5 - 3m‼️, specjalistyczny sprzęt do prac i zaraz po tym, gdy pogoda pozwoli rozpoczną się działania.

Wielkie dzięki dla sponsorów: Arkadiusz Przewrocki, Daniel Bustrycki, Michał Bustrycki i synowie 😀, Dominik Majnusz i pozostałych członków SKA

Jeszcze potrzebujemy sporo ziemi i tłucznia do wypełnień oraz flizelinę. Może "ktoś coś" nas wspomóc? Zwłaszcza, że MK jest mocno oblegane przez wędkarzy, dlatego też sądzić można, że pośród tej grupy znajdzie się ktoś, kto dołączy się do prac😀. Zobaczymy 😉🤔.

Co jest w planie?

Stanowisko nr 5. 🙃 i będzie się działo. 💪

Z wędkarskim pozdrowieniem: "Wodom cześć"

Zarząd Koła PZW Azoty K-Koźle