Działalność gospodarcza w naszym kole - podsumowanie roku 2023

Jak w każdym kole podstawą owych działań jest zaangażowanie przede wszystkim Gospodarza Koła. Niżej prezentujemy Sprawozdanie naszego Arkadiusz Przewrocki

SPRAWOZDANIE GOSPODARZA KOŁA PZW AZOTY K-KOŹLE ZA ROK 2023
W okresie sprawozdawczym gospodarz Koła zorganizował i nadzorował kilka oficjalnych czynów społecznych, które realizowane były na zbiornikach: Jezioro Koźle Rogi, Jezioro Miejsce Kłodnickie, Kobylice II - wyrobisko Koła PZW Azoty i Łączki Kozielskie (Jeziorko Kuźniczki).
Odbyło się 6 czynów, udział w nich wzięło ‼️64‼️ osoby.
Ponadto w okresie do 02 listopada wszystkie nasze zbiorniki (powyższe plus Odra sektor C i Kruszbet w Januszkowicach) były dwukrotnie każdego miesiąca wizytowane i sprzątane przez gospodarza.
Przeprowadzone prace i działania:
- sprzątanie zbiorników,
- poprawa dróg dojazdowych do łowisk,
- ochrona drzew przed bobrami (zakładanie siatek na drzewa),
- poprawa bezpieczeństwa nad wodami – prace interwencyjne np. po burzach i nawałnicach,
- umacnianie linii brzegowej wraz ze schodami,
- koszenie traw i trzcinowisk,
- poprawa palenisk dla wędkarzy,
- uzupełnienie tablic informacyjnych na łowiskach (nagminnie zrywanych i niszczonych),
- przycinanie pielęgnacyjne drzew i krzewów uniemożliwiających łowienie lub dojazd.
Ponadto gospodarz wraz z innymi członkami Zarządu i Koła współorganizował i przeprowadzał zawody wędkarskie w dyscyplinach: spławikowej, gruntowej i karpiowej.
W ciągu całego roku gospodarz doglądał i na bieżąco naprawiał wszystkie usterki, które pojawiały się w siedzibie koła.
Obok pracy dotyczącej ochrony i zagospodarowania wód gospodarz angażował się w zarybienia wszystkich naszych wód podczas akcji wiosennej i jesiennej.
Gospodarz na bieżąco prowadzi Księgę Inwentarzową majątku Koła i nadzoruje jego wypożyczanie i używanie, ponadto kontroluje prace wykonywane przez opiekunów wód.
------------------------------------------------------------------------------------
U schyłku roku Zarząd Koła dziękuje wszystkim, dla których dbałość o wspólne dobro, jakimi są nasze łowiska, jest powodem zadowolenia i czynią to oni z chęcią wiedząc, że w naszej społeczności stanowimy grupę mocną, zdeterminowaną i zawsze chętną do pracy.
Zaangażowanie Arka jest wielkie (każdy to widzi 😀), za co mu cała, ponad 1100 osobowa grupa serdecznie i szczerze dziękuję oraz jednocześnie wyraża podziw dla Twojej aktywności 👏👏👏
Jednak całokształt efektów, jakie osiągamy nad naszymi zbiornikami, to wypadkowa pracy wielu ludzi, którym to należą się wielkie brawa i podziękowania.
"Osobiście dziękuję każdemu z osobna nawet za najmniejsze zaangażowanie i wsparcie. To dzięki Wam cieszymy się naszą społeczną pracą i jej wynikami. Jesteśmy naprawdę dużą, silną i zorganizowaną ekipą do zadań specjalnych 😀! Cieszę się, że mogę z Wami działać. W naszym kole działania podejmują wszyscy członkowie funkcyjni, członkowie Sekcji, wędkarze - sportowi, członkowie Koła z bliska i daleka, partnerzy, sponsorzy i ludzie dobrej woli, niekoniecznie związani z samą ideą wędkarstwa. Miło wiedzieć, że w ciągu całego roku w różne formy pracy zaangażowało się ponad 100 osób! Dziękuję i brawa dla Was😀👏‼️" - Wojciech Czapla
Z życzeniami wszelkiej wędkarskiej pomyślności w roku 2024 - Zarząd Koła PZW Azoty K-Koźle oraz Przyjaciele